ENGLISH

ŞARKI SÖZLERİ

SEVGİLİLER GÜNÜ / SANA KIZ MI YOK HOCAM (2003-TEKLİ) ALBÜM ŞARKI SÖZLERİ

Merhaba,

1999 Beni Ellere Verdin Albümünden sonra konserler, deprem, ekonomik kriz, ABD-New York Üniversitesi Sinema eğitimim, Baba-Oğul Turnesi derken bir baktım ki albüm yapmayalı 3,5 sene olmuş.

Hemen “Sana Kız mı yok Hocam !?!-Sevgililer Günü” için stüdyonun yolunu tuttum. Akustik ve Rock olmak üzere iki farklı versiyonunu kaydettik. Rock versiyon o kadar gaza getirici oldu ki adını “gaz versiyon” koyduk ; )

Biraz şarkıdan bahsedeyim:
Şarkı 10 milyon nüfuslu bir şehirde hem de sevgililer gününde yalnız kalmayı başaran yetenekli bir arkadaşımızı anlatıyor! O da zaten durumun farkında “Helal Olsun bana valla,bir rekora imza attım,10 milyonluk bir şehirde/sevgililer gününde yalnız kalmayı başardım!” diyor☺

Şarkıda bir de, zaman zaman müziğim hakkımda yazdığı yazılarıyla bana güç veren, sempatikliğine ve zekasına hayranlık duyduğum Hıncal Uluç’un sesinden bir cümle var ki şarkıya adını verdi :”Sana kız mı yok hocam !?!”

Bu kayıt için İmdadıma Radyo Klas - Yavuz yetişti (Yavuz Minibüsüyle geldi☺ ve şahane bir Hıncal Uluç taklidi yaptı. Sağolsun!

“Sana kız mı yok hocam /sevgililer günü”nün sadece 2003’ün değil tüm zamanların en sevilen şarkıları arasına gireceğine inanıyorum. Diğer Murat Evgin bestelerinin yanına tabii☺

Bu arada şarkı hakkında bir detay daha: yaklaşık bir sene önce şarkının demo kaydını ülkemizin büyük müzik şirketlerinin genel müdürlerine bizzat dinlettim(hani şu İngilizce ismi olan yada baş harflerden oluşanlar yok mu☺ ama Sezen Aksu’nun dediği gibi “Ne bir ses ne de haber…” Arkadaşlar hala düşünüyorlar herhalde…

Onlar düşüne dursun ben “İş başa düştü!” dedim ve Beni Ellere Verdin Albümünde olduğu gibi yine tek başıma, arkamda güçlü bir şirket olmadan, (dolayısıyla şirketsel-parasal ilişkiler olmadan) medyadaki arkadaşlarımın ve hayranlarımın heyecanına, desteğine, dostluğuna inanarak single’ı kendim piyasaya çıkarmaya karar verdim.(Ocak ayı içinde çıkması planlanıyor.)

Müzik-söz ve düzenlemesini yaptığım “Sana Kız mı Yok Hocam/Sevgililer Günü”nü beğenmeniz dileğiyle…

Murat Evgin

Single Çıkış tarihi : Ocak sonu 2003

SANA KIZ MI YOK HOCAM ? - SEVGİLİLER GÜNÜ
Müzik-Söz-Düzenleme : Murat Evgin

Elimde çiçeklerle bekliyorum aynı yerde
Dokuz - on gün oldu galiba
Gelmezsin bundan sonra : (

Kader değil bazı şeyler
Herkes kendi belirler
Kırık bir kalp ve işte ben
İflah olmaz bir kaybeden

Helal olsun bana valla
İmkansızı aşmışım
Sevgililer Gününde
Yalnız kalmayı başardım.

Helal olsun bana valla
Bir rekora imza attım
On milyonluk bir şehirde
Yalnız kalmayı başardım

Eş dost teselli ettiler
Acımı dindirdiler
“Elini sallasan ellisi !”
“Sana kız mı yok hocam!”dediler (Hıncal Uluç’un sesinden)

Herkes sallıyor haybeden
Bense yaşıyorum harbiden
Kırık bir kalp ve işte ben
İflah olmaz bir kaybeden