ENGLISH

DİZİ MÜZİKLERİ

Ülkemizde dizi müziklerinin en başarılı isimlerinde biri olan Murat Evgin'in ilk yaptığı dizi müziği “Sahra” dizisinin müzikleridir.Sahra'dan sonra Çocuğun Var Derdin Var, Haylaz Babam, Acemi Cadı, Arka Sokaklar, Ayışığı, Umut Yolcuları gibi bir çok dizinin müziklerini bestelemiştir.

Sahra

Med Yapım'ın yapımını üstlendiği dizi Fas'ta ve Türkiye'de çekilmiş, başrollerde Arzum Onan, Neslihan Yeldan, Okan Şenozan, Serhat Tutumluer ve Semih Sergen gibi önemli oyuncular rol almıştır. 2004 yılında Kanal D'de yayınlanmıştır. Dizide üvey kardeşi Nil'in (Neslihan Yeldan) planladığı korkunç bir kazanın ardından herkesin öldü sandığı Sahra'nın (Arzum Onan) iyileştikten sonra Türkiye'ye dönmesi ile kocası Sinan (Okan Şenozan)ve üvey kardeşinden intikam alması konu edilmiştir. Murat Evgin'in dizi müziklerinin Sahra ile fanatikleri oluşmuş ve her yeni bölümü dizinin müzkleri için bekleyen büyük bir kiitle oluşmuştur.

Çocuğun Var Derdin Var

Med Yapımın yapımcılığını üstlendiği, başrollerinde Cem Davran ve Şevval Sam'ın oynadığı sitcom Türk Televizyon tarihininin hergün yayınlanan en uzun soluklu işlerinden biridir. Slogan olan jenerik şarkısı ile Çocuğun Var Derdin Var yayınlandığı dönem özellikle çocukların diline pelsenk olmuş ve Murat Evgin'in en çok sevilen sitcom müziklerinden biri olmuştur.

Acemi Cadı

Merve Boluğur'un ekranlara “Merhaba” dediği dizi olan Acemi Cadı özellikle jenerik müziği ve Bir Güzele Vuruldum şarkısı ile başarıya ulaşmış ve gençlerin sevgilis olmuştur.

Arka Sokaklar

Yapımcılığını Erler Film'in yaptığı efsane polisiye dizinin başrollerini Zafer Ergin, Gamze Özçelik, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Berk Oktay, Çağla Kubat, Özlem Çınar üstlenmiştir. 9 sezondur devam eden dizi için Murat 400'ün üzerinde müzik bestelemiştir.Dizi Ortadoğu ve Balkan ülkelerinde yayınlanmaktadır.Bulgaristan'da BTV kanalında her gün Bulgarca yayınlanmaktadır. Murat Evgin'in türk enstrumanlarıyla yaptığı aksiyon müziklerinin yanısıra duygusal müzikler, İlk Tek Son Aşkımsın, Özledim, Bambaşka Bir Şehir gibi şarkılar ve komedi müzikleri en çok beğenilen müzikler arasındadır. Murat Evgin Arka Sokaklar ile birçok ödül kazanmıştır.

Umut Yolcuları

Erler Film'in yapımında Zuhal Olcay, Yetkin Dikinciler, Sedef Avcı gibi isimler biraraya gelmiş ve suça itilen çocukların hikayelerini anlatmışlardır. Star TV'de 2010 yılında yayınlanan dizinin tanıtımları Murat Evgin'in “Bir Hikayem Var / Umut Yolcuları” şarkısıyla yapılmıştır.Şarkı kısa sürede büyük ilgi görmesiyle teklisi yayınlanmıştır. Murat Evgin bu dönemde Maltepe Çocuk Hapishanesinde bir de konser vermiştir.

Ayışığı

Erler Filmin yapımcılığını, Melis Birkan, Metin Serezli, Teoman Kumbaracıbaşı, Nehir Erdoğan gibi oyuncuların başrollerini üstlendiği avukatlık dizisinde Murat Evgin 5.bölümden itibaren müzikleri yapmaya başlamıştır.

Bizim Okul

Erler Filmin yapımcılığını , Zeki Alasya, Cem Davran, Gizem Soysaldı, Cezmi Baskın, Volkan Severcan gibi oyuncuların başrollerini üstlendiği Bizim Okul 2013 yılında ATV'de yayınlanmıştır.