ENGLISH

BENİ ELLERE VERDİN (1999)

MURAT EVGİN

Murat Evgin'in ilk albümü olan Beni Ellere Verdin 1999 yılında yayınlandı.Albümde kendi bestelerinin yanısıra üniversiteden yakın arkadaşı Ulaş Kökçe ile yazdığı şarkılar ve anonim türküler (Kara Tren, Aman Avcı) yer aldı. Düzenlemesini Serdar Öztop'un, kilp yönetmenliğini Hakan Yonat'ın yaptığı Beni Ellere Verdin Murat Evgin ismini Türkiye'ye ve dış ülkelere duyurdu.Ünlü Fransız MCM Kanalı Murat'la yaptıkları bir roportaja Generation Europe programında yayınladı. Üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala dinlenen ve istek alan Beni Ellere Verdin bugün artık Türk Rock müziğinin klasiklerinden biri olarak anılıyor.

Albümde Murat Evgin'e Serdar Öztop'un yanısıra şimdilerde Duman grubu ile çalan Cengiz Baysal (bateri), film müzikleri besteleyen Sunay Özgür (bas gitar), Teoman, Candan Erçetin gibi isimlerin aranjörü Alper Erinç (düzenlemeler, bas gitar ve elektro gitar,) , Deniz Selman (Mey, ) Özkan Alıcı (bağlama), Ahmet Koç (bağlama) , Türker Dinletir (ney) gibi önemil müzisyenler eşlik etti.

Albümde kliplendirilen şarkılar Beni Ellere Verdin, Gün Olur, Halim Duman'dır. 1998 ve 1999 yıllarında MFÖ'den Fuat Güner'in stüdyosunda kaydedilen albüme itunes'dan ulaşabilirsiniz ;

Beni Ellere Verdin albümünü iTunes'dan indir.