ENGLISH

BAMBAŞKA BİR ŞEHİR (2008)

MURAT EVGİN

Bambaşka Bir Şehir albümü ilerde “Murat Evgin klasiği” olarak anılacak bir çok hit şarkının bir araya geldiği bir albüm. “İlk Tek Son Aşkımsın'”dan “ Mektup”a, “Bambaşka Bir Şehir”den “Fasıl Başlayınca”ya kadar birçok şarkı ilk kez albümde dinleyici karşısına çıkıyor.

Albümün ilk klibi İstiklal'de şarkısına çekiliyor. Bambaşka Bir Şehir'in klbinde Murat'ın New York'daki İkiz Kulelerin çatısında çektiği görüntüler yer alıyor.

Mektup Pelin Batu'lu klibi ile albümün en çok ilgi gören şarkılarından biri oluyor.

Arka Sokaklar'da Murat (Uğur Pektaş) ve Zeynep (Gamze Özçelik) karakterlerinin aşk şarkısı olarak yer alıyor ve hayranların montajlayıp youtube'a yüklediği klipler yüzbinlerce tıklama alınca Murat “Bu şarkıya klip çekmek vakti geldi.” diyor.

Albümde ayrıca Murat ilk kez bir hayranına ait iki şarkıyı seslendiriyor. O dönem Bartın'da yaşayan Yusuf Cengiz isimli müzisyen Murat'a web sitesinde ulaşıyor ve bestelerini gönderiyor.”Gidiyorum” ve “Yanarım” albümdeki en sevilen yavaş şarkılar oluyor. Murat'ın çocukluk aşkı Sezen Aksu'ya yazdığı şarkı “Seni Uzaktan Sevmeme İzin Ver” yine albümün önemli hitlerinden biri.

Bambaşka Bir Şehiri iTunes'dan indir.